Yukarı

KOZLUK'TA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI

KOZLUK'TA UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE TOPLANTISI YAPILDI
Bu içerik 122 kez okundu.

Kozluk Kaymakamı Osman Bilici Başkanlığında 'Madde Bağımlılığı ile Mücadele Toplantısı' yapıldı

Uyuşturucu ve uyarıcı madde teminini, kullanımını ve ticaretini engellemek ile madde bağımlılığına karşı topyekûn mücadele etmek için ‘Madde Bağımlılığı ile Mücadele Toplantısı’ Kaymakam Osman Bilici başkanlığında yapıldı.

Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan toplantıya; Belediye Başkan Vekili Mustafa Işık, Bekirhan Belediye Başkanı Mehmet Zeki Demir, İlçe Emniyet Müdürü Hayrullah Altıparmak, İlçe Jandarma Komutanı Selim Kasacı, İlçe Müftüsü Hasan Serçe, Özel İdare Müdürü Selahaddin Aydın, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Kadir Çiftçi, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Abdulbasir Alagaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Toprak, İlçe Sağlık Müdürü Erdal Basmacı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Sağlam ve okul müdürleri katıldı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli Dr. Gülşen Yalçın’ın “madde bağımlılığının biyolojik, ruhsal ve sosyal boyutları, uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığı ile mücadele yöntemleri, gençlerin uyuşturucu ve uyarıcı maddelerden uzak tutulması için alınacak önleyici tedbirler” konularını içeren sunumu ile başlayan toplantı, Kaymakam Bilici’nin konuşmaları ile devam etti.

Uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığının sadece asayiş sorunu olmadığını, aynı zamanda toplumu derinden etkileyen sosyal bir sorun ve ülkemizin kanayan yarası olduğunu belirten Bilici; umut bağladığımız gençlerimizin madde bağımlılığından dolayı göz göre hayatlarının karardığını, müptelası oldukları uyuşturucu ve uyarıcı maddelerin kurbanı olduklarını, terör kadar büyük bela haline gelen bu bağımlılığın binlerce gencimizi kıskacına aldığını, milletimizin ve ailelerinizin akıl ve mantığıyla hareket eden berrak ve uyuşmamış beyinlere ihtiyacı olduğunu, madde bağımlılığına karşı ilçede paydaş kurumlarca kapsamlı çalışmaların koordinasyon halinde yapılması gerektiğini ifade etti.

Daha sonra kurum yöneticilerinin kendi görev ve sorumluluk alanları ile ilgili yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgi vermesiyle toplantı sona erdi.

Etiketler:
Sende Yorumla...