Yukarı

VALİ HULUSİ ŞAHİN GÖREVE BAŞLADI

VALİ HULUSİ ŞAHİN GÖREVE BAŞLADI
Bu içerik 461 kez okundu.

BATMAN'I EĞİTİMDE BÖLGENİN YILDIZI YAPACAĞIZ

Valiler kararnamesiyle Esenler Kaymakamlığından Batman Valiliğine atanan Hulusi Şahin görevine başladı.  Batman Basınıyla bir araya gelen Vali Hulusi Şahin Batman için yapacakları hizmetleri açıkladı. Önceliğinin eğitim olacağını vurgulayan Vali Hulusi Şahin eğitim kalitesinin yükselmesiyle kalifiye eleman ihtiyacının da ortadan kalkacağını ve böylece işsizlik probleminin de minimize edileceğini belirtti.

Batman İlinin bir petrol şehri olduğunu, verimli toprakları ile tarımda söz sahibi olduğu ve büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu anlatan Vali Hulusi Şahin,  "Sanayide, tarımda ve turizmde büyük atılımların takipçisi olacağız. Ancak önceliklerimizin en tepesinde tüm dikkatimizi vereceğimiz, kaynaklarımızı akıtacağımız ve şehrimizin bütün kesimlerinin desteğini isteyeceğimiz bir alan olacak buda eğitimdir. Okul öncesinden yükseköğretime, halk eğitimden mesleki eğitime kadar eğitim hizmetlerinin her yönü ile yakından ilgileneceğiz. İnsanımızı iyi yetiştirmek birinci önceliğimiz olacaktır. Bu yolda toplumun bütün kesimlerinden destek bekliyorum. Elbirliği ile inşallah Batman'ı eğitimde bölgenin yıldızı yapacağız" dedi.

TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

Bütün kamu hizmetlerinde etkinlik, verimlilik ve tasarrufun temel ilkeleri olacağını söyleyen Vali Şahin " Hizmetlerimizi vatandaş odaklı bir anlayış ile sunacağız. İnsanımızı gereksiz bürokrasi ile boğmayacağız. Yürürlükteki mevzuat çerçevesinde halkımıza mümkün olan bütün kolaylıkları göstereceğiz. Bütün terör örgütleri ile amansız mücadelemizi son terörist etkisiz hale gelene kadar yılmadan devam ettireceğiz." dedi.

BATMAN BÖLGENİN İKİNCİ GAZİANTEP'İ OLACAK

Batman'ın sanayileşmede önünün açık olduğunu da hatırlatan Vali Şahin, ikinci bir Organize Sanayi bölgesinin daha yapılabileceğini de söyledi. Batman'ın tekstil şehri olduğunu ve tekstile ağırlık vereceklerini belirten Vali Şahin, " Batman tekstilde ilerleme kaydediyor. Bizde tekstil işine ağırlık vererek işsizliğin önüne geçmeye çalışacağız. "dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...