Yukarı

KURTARAN, BATMAN EĞİTİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

KURTARAN, BATMAN EĞİTİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
Bu içerik 121 kez okundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Batman’da bulunan Suriyeli misafir öğrencilerin eğitim gördüğü Batman Eğitim Merkezini ziyaret etti.

Batman Eğitim Merkezine gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’ı Koordinatör Müdür Mehmet Ali Kasal karşıladı. Merkezi gezip sınıfları ziyaret eden Kurtaran; öğrencilerle sohbet etti, öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi. Kurtaran, başarılı bir akademik eğitim için çok iyi Türkçe öğrenmenin önemine vurgu yaparak bunu sağlamaları adına öğrencilerden, okula kazandırılan kütüphanede bulunan kitapları her fırsatta okumalarını istedi. Batman Eğitim Merkezini gezen Kurtaran öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya geldi.

Kurtaran; “Değerli arkadaşlar bu ayın sonunda bitecek olan birinci PİCTES (Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi) projesinin ardından ikinci proje başlayacak. İnşallah ikinci PİCTES projesinin başlamasıyla işler daha da hızlanacak. Birinci proje döneminde yoğun bir emek harcadınız dil eğitimi diğer eğitimlerden çok farklı ve çok çaba gerektiriyor. Sizin de çabalarınızla çok mesafe kat ettik. Çocuklar zaten Türkçeyi öğrenmişler ve biz çocukları Batman kitap fuarına davet ettik hepsi de Türkçe kitapları rahat rahat okuyorlardı. Zaten buradan eğitim sistemimize dâhil ettiğimiz çocuklarda hemen hemen hiçbir zorlukla karşılaşmıyorlar. Ben bu güne kadar göstermiş olduğunuz özverili çalışmalardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Tabi ikinci proje döneminde de bizi yoğun bir çalışma bekliyor. Hâlihazırda temel eğitim çağında olup da eğitim görmeyen çocuklar varsa o çocukları da mutlaka bulup eğitime kazandırmalıyız. Bu eğitim süreci içindeöğrencilere Arapça müfredatla eğitim veren gönüllü Suriyeli misafir öğretmenlerimiz var onlarda yoğun bir çaba harcıyorlar onlara da gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 Kurtaran, son olarak Batman Eğitim Merkezine kazandırılan kütüphanede incelemelerde bulundu kütüphaneye çocukların seviyelerine göre kitaplar hediye etti.  Batman Eğitim Merkezi ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’a Şube Müdürü Abdulhakim Doğu eşlik etti.

Etiketler:
Sende Yorumla...