Yukarı

“KONKORDATO KOMİSERLİĞİ” EĞİTİMİ VERİLECEK

“KONKORDATO KOMİSERLİĞİ” EĞİTİMİ VERİLECEK
Bu içerik 535 kez okundu.

Batman-Siirt Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Bölge Odası Başkanı Servet Kurt, Konkordato Komiserliği eğitimleri ile ilgili açıklama yaptı.

İflas erteleme yerine Konkordato uygulaması getirildiğini hatırlatan Servet Kurt,  Yeni bir görev tanımı olan Konkordato komiserliğine ilişkin Yönetmelik ise 2 Haziran 2018 tarih Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini bildirdi.

Yayımlanan Yönetmeliğe göre Konkordato Komiserinde aranan başlıca nitelikler arasında, Türk vatandaşı olmak, tam ehliyetli olmak, en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerden mezun olmak ve yaptığı işte beş yıldan az olmamak üzere mesleki tecrübeye sahip bulunmak maddeleri gelmekte olduğunu bildiren Kurt, "Ticari Literatürümüze yeni giren Konkordato Komiserliği eğitimleri Odamızda hafta sonları günlerinde  2 gün yapılacaktır. Eğitimler Türkiye Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) bünyesinde bulunan Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) tarafından görevlendirilecek olan eğitmenler marifetiyle gerçekleştirilecektir. Odamızda yapılacak bu eğitimlere katılmak isteyen Lisans mezunu ve 5 yıl Mesleki kıdem kazanmış Mali Müşavirlerimiz ve diğer Meslek erbabı kişiler 16 Kasım 2018 Cuma gününe kadar Odamız internet sitesi üzerinden gerekli başvuruyu yapabilirler." ifadelerine yer verdi.

Kurt gerçekleştirecekleri ”Konkordato Komiserliği” eğitiminin sadece Mali Müşavirlere yönelik olmadığını, Lisans mezunu olan ve 5 Yıllık Kıdem şartını taşıyan her türlü Meslek Erbabını kapsadığını belirterek, eğitim sonunda,  eğitim alanlara katılım belgesi vereceklerini de belirtti.  

Etiketler:
Sende Yorumla...