Yukarı

HASANKEYF’E SONBAHAR’DA TURİST İLGİSİ

 HASANKEYF’E SONBAHAR’DA TURİST İLGİSİ
Bu içerik 381 kez okundu.

Tarihi ve kültürüyle adeta açık hava müzesi konumundaki Hasankeyf ilçesi, Sonbahar’da da turistlerden büyük ilgi görüyor.

Camileri, dar sokakları ve tarihiyle cazibe merkezi olan Hasankeyf, kavuştuğu huzurla bu yılda turist akınına uğradı. Ziyaretçilerine Anadolu'nun engin hoşgörüsünü yaşatan, zengin kültürel yapısı ve tarihi yapıları ile yerli ve yabancı turistlere büyülü bir atmosfer sunan Hasankeyf’te yılsonuna kadar turist sayısında artış hedefleniyor. Zonguldak’tan gelen Yunus Yaray, Hasankeyf’te bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. "Hasankeyf'i çok seviyorum daha önce de gelmiştim. Her gelişimde biraz daha güzelleştiğini görüyorum" diyen Yaray, herkese Hasankeyf'i görmelerini tavsiye etti. Hasankeyf’e ikinci kez geldiğini dile getiren Murat Canakan ise, kentte huzurun hakim olduğunu vurguladı. GAP turu kapsamında kente geldiklerini anlatan Canakan, Hasankeyf'i çok beğendiklerini belirtti.

HAREKETLİLİK ESNAFI DA GÜLDÜRDÜ

Tarihi kentte nisan ve mayısta başlayan turizm hareketliliğinin aralık ayı sonuna kadar sürmesini beklediklerini aktarıldı. Güven ve huzur ortamının sağlanmasının ardından muhteşem bir sezon geçirdiklerini ifade eden esnaflar, "İnşallah yakaladığımız trendi bu senede yakalayacağız, önümüzdeki sene de daha iyi çıkışlar yakalayacağız. Bu sene farklı ülkelerden de turistler ilçemize gelmeye başladı. Ziyaretçiler buradan çok memnun bir şekilde ayrılıyor." dedi. (Mahsum Cihangir)

Etiketler:
Sende Yorumla...