Yukarı

BELEDİYEDEN FLOOR CURLİNG DÖNEMİ

BELEDİYEDEN FLOOR CURLİNG DÖNEMİ
Bu içerik 130 kez okundu.

Batman Belediyesi, Curling sporunun yaygınlaştırılması amacıyla bir çalışmayı daha hayata geçirdi.

Curling sporu için altyapı ve tesis yapılmasına ihtiyaç duyulduğundan, sporculara temel beceri kazandırılması için Floor Curling çalışmasında ilk adım atıldı.

Batman Belediyesi, Türkiye Curling Federasyonu, Batman Milli Eğitim Müdürlüğü ile Batman Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğünün birlikteliğinde Floor Curling sporuyla Batmanlı gençler temel altyapı becerileri kazanmış olacak.

Batman Belediye Başkan Yardımcısı ve Batman Belediye Spor Kulübü Başkanı Doç. Dr. H. Murat Şahin, Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Dr. Kenan Şebin, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ile Batman Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Halil Eren, Floor Curling sporunun tanıtımı için Batman Belediyesi koridorunda ilk atış denemelerini gerçekleştirdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Şahin, 3 adet Floor Curling malzemesinin Batman Belediyesi, Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğüne tahsis edildiğini ifade ederek Floor Curling sporunun Batman geneline yaygınlaştırılması için çalışmalara başlandığını söyledi.

1955 Batman Belediye Spor Kulübüne bağlı Curling sporunda Türkiye Curling Federasyonu bünyesinde 2. Ligde kız ve erkek takımımızın mücadele ettiğini kaydeden Başkan Yardımcısı Şahin, Curling sporunda altyapı tesisi gerektiğinden dolayı gençlere temel altyapı becerileri kazandırılması için böyle bir çalışmayı hayata geçirdiklerini ifade etti.

Etiketler:
Sende Yorumla...