Yukarı

AÇIKLAMA GERGİNLİĞİ: 3 GÖZALTI

AÇIKLAMA GERGİNLİĞİ: 3 GÖZALTI
Bu içerik 1052 kez okundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman İl Başkanlığı,  gözaltına alınan İl Eş başkanı Nizamettin Toğuç için basın açıklaması yapmak istedi. Parti binası önünde toplanan partililer ile polis arasında gerginlik yaşandı. Yaşanan gerginlikte 3 partili gözaltına alındı.

Önceki gün HDP Batman İl Eş başkanı Nizamettin Toğuç'un da aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı. Gözaltıları protesto etmek isteyen partililer İl başkanlığı önünde toplandı. Aralarında HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz'ün de bulunduğu  partililer basın açıklaması yapmak istedi. Polis HDP'lilerin dışarıda açıklama yapmalarına izin vermedi. Parti binasında açıklama yapmak istemeyen partililer dışarıda açıklama yapmakta ısrar edince gerginlik yaşandı.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Parti binası önünde açıklama yapmak isteyen Partililere müdahale eden polis, kalabalığı parti binasına sokmaya çalıştı. İçeri girmekte direnen partililer ile polis arasındaki gerginliğin büyümesi üzerine basın açıklamasını okumaya çalışan HDP İl eş başkanı Berivan Helen Işık  ve 2 daha gözaltına alındı. (Abdurrahim Uslu)

Etiketler:
Sende Yorumla...