Yukarı

YÖNTEM AYNI BİRÇOK ESNAFI DOLANDIRDI

YÖNTEM AYNI BİRÇOK ESNAFI DOLANDIRDI
Bu içerik 1344 kez okundu.

Batman’da para bozdurma bahanesiyle girdiği iş yerlerinden hem bozdurduğu hem de bozdurmak istediği parayı alarak kaçan bir dolandırıcı çok sayıda esnafı mağdur etti.

İşlerin yoğun olduğu saatlerde para bozdurma bahanesiyle esnaf dükkânlarına gelen bir dolandırıcı, hem bozdurduğu hem de bozdurmak istediği parayı da alarak kayıplara karıştı. Yaptığı bu yöntemle birçok esnafı mağdur eden dolandırıcının bir an önce yakalanması istendi.

Dolandırıcılık  Çarşı Mahallesi'nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, kimliği öğrenilemeyen genç yaşlardaki bir dolandırıcı, 100 TL parayı bozdurma bahanesiyle bir iş yerine girdi. İş yerindeki yoğunluktan istifade eden dolandırıcı, hem esnaftan bozdurduğu 100 TL’yi hem de kendi parasını kaş ile göz arasında alıp kaçtı. Dolandırıcının esnaftan parayı alıp kaçtığı anlar işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Durumu daha sonra fark eden esnaf, polise haber vererek şikâyetçi oldu. Söz konusu dolandırıcının çok sayıda esnafı mağdur ettiği belirtildi. İş yerlerinde bu tür hırsızlık olaylarının sıkça yaşandığını belirten esnaf, duruma tepki gösterdi.

Etiketler:
Sende Yorumla...