Yukarı

Sivil Toplum Kuruluşları Öncülüğünde, Teröre Tepki Yürüyüşü Düzenlendi

Sivil Toplum Kuruluşları Öncülüğünde, Teröre Tepki Yürüyüşü Düzenlendi
Bu içerik 2715 kez okundu.

BATMAN TERÖRÜ LANETLEDİ 

Gercüş ilçesi kırsalında el yapımı patlayıcıyla düzenlediği saldırıya tepki için kentte teröre lanet yürüyüşü düzenlendi.

Düşünce ve İnanç Platformu öncülüğünde birçok sivil toplum kuruluşunun desteğiyle Gercüş ilçesi kırsalında el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırı lanetlendi. Ellerinde Türk Bayrağı ile teröre lanet sloganları atan kalabalık,  Batman Park Alışveriş Merkezinin önünden Atatürk Parkı'na kadar yürüyüş gerçekleştirdi.  Ellerinde "Batman omuz omuza Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Milet, Tek Devlet" pankartları taşıyan kalabalık sık sık "Kahrolsun PKK, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Askere uzanan eller kırılsın" sloganları attı.

Atatürk parkı önünde son bulan yürüyüş sonrası saldırıda şehit düşen askerler için dua okundu.  Yürüyüşe Ak Parti İl Başkanı Murat Güneştekin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Sason Belediye Başkanı Cuma Uçar, Kozluk İlçe Belediye Başkanı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ TERÖRE VURACAĞIMIZ EN BÜYÜK DARBEDİR

Düşünce ve İnanç Platformu adına basın açıklaması yapan Memur -Sen Batman Şube Başkanı Mehmet Ergin,  15 Temmuz darbesini bertaraf eden halkımız her türlü terörü bertaraf edecek güçte olduğunu belirterek, " terör ve birlikçiler bilmelidir ki, her türlü yaptırım ve terör eylemine rağmen halkımız birlik ve berberlik içinde baş edecek güçtedir. Bin yıldır bu topraklarda kardeşçe yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz. Bizi bir birimize kırdırmaya çalışanlar şunu bilsinler ki, hevesleri kursağında kalacaktır. Her saldırı bizi bir birimize daha çok yakınlaştırıp güçlendirecektir. Haçlı zihniyetini taşıyan batılı güçlerin bölgemizle ilgili projeleri suya düşecektir. Birlik ve beraberliğimiz teröre vereceğimiz en büyük darbedir. Bu saldırılar karşısında millet olarak sağduyumuzu korumalıyız. Şiddetle bir sonuç elde edilemez. Çirkin saldırılarını gerçekleştirenler hiç bir zaman emellerine ulaşamayacaklarını bilmelidirler." dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...