Yukarı

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş
Bu içerik 393 kez okundu.

BU MİLLET ÇOK BÜYÜK BİR MİLLETTİR

Batman Üniversitesi tarafından düzenlenen “Geleneksel 2. Aşure Günü” Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş’un katılımı ile düzenlendi.

4 bin kişilik olarak Merkez Kampüs ve Batı Raman Kampüsünde düzenlenen “Geleneksel 2. Aşure Günü”ne Batman Üniversitesi personelleri ve öğrenciler katıldı.

Batman Üniversitesi öğrenci ve personellerinin yoğun katılım gösterdiği “Geleneksel 2. Aşure Günü”nde konuşan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, “Muharrem ayında İslam alemi olarak çok büyük acılar yaşadık ve bu acıları da yüreğimizde hissediyoruz. Biliyorsunuz İslam coğrafyasını karıştırmak isteyenler bu coğrafyada Müslümanlar arasına fitneyi sokmuş, kardeşi kardeşe kırdırmıştır. Bu durum hala günümüzde devam ediyor. Maalesef küffarın bu coğrafyada oynadığı oyundur. Bunu hepimiz yaşıyoruz. Bu millet öyle bir millet ki; Türkü, Kürdü, Arabı ile çok büyük bir millettir. Bunu 15 Temmuz’da dünya gösterdik.  Bunu Türkü, Kürdü, Arabı olarak kardeşliğimizi pekiştirerek 15 Temmuz’da hem vatan savunması yaparak gösterdik.” dedi. (Üniversite Basın)

Etiketler:
Sende Yorumla...