Yukarı

BATMAN’DA İŞKUR GÜVENLİK VE TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALACAK

BATMAN’DA İŞKUR GÜVENLİK VE TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALACAK
Bu içerik 1072 kez okundu.

Batman’da okullarda çalıştırılmak üzere 291 güvenlik, 400 de temizlik görevlisi alımı yapılacak.

Çalışma ve İş Kurumu İŞKUR Batman İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda çalıştırılmak üzere 291 güvenlik görevlisi, 400 temizlik görevlisi alımı gerçekleştirecek.

Proje ile ilgili yazılı açıklama yapan İŞKUR İl Müdürü Besim Eviz, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda istihdam edilmek üzere 291 güvenlik personeli, 400 temizlik görevlisinin eğitim-öğretim yılının sonuna kadar istihdam edileceğini belirtti.

Eviz, "Okullarda eğitim-öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi, dışarıdan gelebilecek tehlikeleri minimum seviyeye indirebilmek ve güvenli okul ortamı sağlanması okulların temizlik hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğümüzün belirleyeceği okullarda istihdamı gerçekleştireceğiz. Alımlar Batman Merkezde yapılacaktır.” dedi.

BAŞVURU ŞARTLARI

Bugün itibariyle başlayan başvuruların bu ayın 18’ine kadar devam edeceğini aktaran Eviz, başvuru şartlarıyla ilgili şöyle konuştu: “400 temizlik personeli alımında erkekler de 35 yaşını tamamlamış ve üzeri olması gerekir. Kadınlar da ise 25 yaşını tamamlamış ve 46 yaşından gün almamış olması gerekiyor. 291 güvenlik personeli için de, erkekler 19 yaşından gün almış ve üzeri olması gerekir. İşe alım tarihi ise 1 Ekim tarihinde olacaktır.”

Etiketler:
Sende Yorumla...