Yukarı

AK PARTİ, 12 EYLÜL DARBESİNİN YIL DÖNÜMÜNÜ NEDENYİLE AÇIKLAMA YAPTI

AK PARTİ, 12 EYLÜL DARBESİNİN YIL DÖNÜMÜNÜ NEDENYİLE AÇIKLAMA YAPTI
Bu içerik 100 kez okundu.

Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları İnsan Hakları Birimi Başkanlığı 12 Eylül askeri darbenin yıl dönümü münasebetiyle kınama mesajı yayımladı.

AK Parti olarak Siyaset anlayışımızın temeli millet iradesidir denilen açıklamada şu ifadelere yer verildi. "Milletimizin iradesi, partimizin vazgeçilmez ilkelerden olmuş onu gölgeleyecek hiçbir uygulama ve vesayete müsamaha gösterilmemiştir. Bundan asla taviz verilmeyecektir. Kurulduğu günden bugüne kadar, siyaseti topluma hizmet aracı olarak gören partimiz AK Parti, insan hakları ve hukukun üstünlüğünü tesis etmek hususunda ulusal ve uluslararası düzeyde alınması gereken tedbirleri almakta, atılması gereken tüm adımları atmaktadır. Bu konuda en ufak bir tereddüt göstermemektedir. Ülkemizin çağdaş demokratik kazanımlarının zaman zaman sekteye uğramasına sebep olan iç ve dış güçlerin de rol oynadığı askeri ve sivil vesayet kurumlarına, hükümetimiz anayasası hukuk kuralları çerçevesinde gerekli cevabı vermiş ve vermeye devam edecektir."

TÜM BADİRELERİ ATLATACAK GÜÇTEYİZ

Ülkenin gelişmesinin önünü kesmek, tökezletmek, bölmek isteyen düşmanların sosyal, siyasal, askeri ve ekonomik her yolu denedikleri ve denemeye de devam ettikleri belirtilen açıklamada, "Bugün yaşanan ekonomik gelişmeler; Türkiye düşmanlığı, AK Parti düşmanlığı ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıdır. Ancak hükümetimiz, partimiz ve milletimiz tüm badireleri atlatacak güç ve kudrettedir.38 yıl önce bugün, kendilerinden menkul ekonomik kaos, sosyal ve siyasal kaos çıkarılarak Türk demokrasi tarihimize kara bir leke olarak olarak geçen 12 Eylül Askeri Darbesi yaşanmıştır. Darbe sürecinde, yaklaşık 650 bin kişi gözaltına alınmış, 1 milyon 683 bin kişi fişlenmiş, 14 kişi cezaevlerindeki açlık grevlerinde ölmüş, 171 kişi sorgularda ve cezaevi işkencelerinde can vermiş, 49 kişi idam edilmişti.12 Eylül sabahı ülkemiz postal sesleriyle uyanmış, o güne kadar edindiği tüm demokratik kazanımlarını kaybetmiştir. Darbe sürecinde hazırlanan Anayasa, tabiri caizse halka dayatılmıştır. Zamanında halka dayatılan bu anayasaya milletimizin iradesi 16 Nisan’da gereken cevabı vermiştir."

AZİZ MİLLETİMİZ FETÖ'YA CEVABINI VERMİŞTİR

Millet iradesine ipotek koyma eylemlerinin en çirkin olanlarından biri de 15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından yapılmak istendiği ancak millet olarak gereken cevabı verildiğini anlatılan açıklamada şöyle denildi. 'Partimiz demokrasi konusundaki inancını ve ısrarını uzun yıllardan beri sürdürmektedir. Millet iradesine konulmak istenen her türlü ipotek ve vesayet eylemi, karşısında Ak Parti’yi bulacaktır. Bizler, AK Partili gençler olarak, bundan 38 yıl önce yapılmış olan 12 Eylül Askeri Darbesini şiddetle kınıyoruz. Kınamanın yanında, bugün ve bugünden sonra, demokrasimize kastedecek, insan hakları ihlallerine sebep olacak her türlü güçlerle mücadele edeceğimizi de haykırıyoruz. Demokrasi ve insan hakları mücadelemiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın: 'Gençler Dik Durdukça Kimse Bizi olumuzdan Çeviremeyecek' diye bize gösterdiği aydınlık yolda eğilmeden sürecektir."

Etiketler:
Sende Yorumla...