Yukarı

HASANKEYFLİ ÇOCUKLARA FARKINDALIK EĞİTİMİ

HASANKEYFLİ ÇOCUKLARA FARKINDALIK EĞİTİMİ
Bu içerik 543 kez okundu.

Batman Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Hasankeyf ekibi çocuklara sağlıklı yaşam konulu farkındalık eğitimi verdi.

Hasankeyf Halk Sağlığında görevli Sümeyye Şanal ve Halime Çelebi  sağlıklı  yaşam aracıyla çocukların yanında olmaya devam ediyor. Aracın etrafına toplanan Hasankeyfli çocuklara "Yaz ishalleri, El hijyeni ve Sağlıklı beslenme" konularında farkındalık eğitimleri veren Sümeyye Şanal ve Halime Çelebi daha sonra çocuklara sağlıklı çocuk dergisi hediye etti.

Sıcaklarda çabuk bozulan ya da hijyenik olmayan ortamlarda hazırlanan gıdalar ishale neden olduğunu Şanal ve Çelebi, üç günden fazla süren, yüksek ateş ile şiddetli karın ağrısının eşlik ettiği durumlarda mutlaka doktora başvurmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunduklarını belirtti.

Gıda maddelerinin sıcak havalarda çok çabuk bozulduğuna dikkat çeken Şanal ve Çelebi, " birçok hastalık yapıcı zararlı mikroorganizmaları barındırır. Hijyen kurallarına dikkat edilmediğinde bozulan ve içinde zararlı mikroorganizmalar bulunan bu gıda maddeleri hastalık sebebi olabilir. Yaz aylarında yaygın görülen ishalle ilgili çocukların ne yapmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunduk" dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...