Batmanlı Gençler, Harikalar Yaratıyor
Yukarı

Batmanlı Gençler, Harikalar Yaratıyor

Batmanlı Gençler, Harikalar Yaratıyor
Bu içerik 1171 kez okundu.

İstanbul’da yaşayan ve Batmanlı iki gencin kurmuş olduğu, sosyal medyada Türkiye’nin en büyük sayfası ve yaklaşık 800.000 katılımcısı olan Inter Turkey gruplarının, önderliğini Kürt Sanatçı Rotinda Ezel ve özel bir şirkette Satış ve Pazarlama Müdürü olan Bilal Özdemir yapıyor. Türkiye’de ilk defa Inter Turkey tarafından Ölüdeniz Kelebekler Vadisi’nde 3.000, Katrancı Koyu’nda 4.600, Şirince Matematik Köyü’nde 1.800, Ağva’da 1.750 gibi büyük katılımlarla kamplar düzenleyerek büyük projelere imza attılar. En önemlisi ise Mudanya’da Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın da desteğiyle yaklaşık 11.000 kişinin katılımıyla Türkiye’nin ilk otostop festivali düzenlendiler. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ve çok daha büyük katılım beklenen otostop festivalinde, Can Bonomo, Cem Adrian, Manuş Baba, Satta, Eda Baba, Gazapizm, Adamlar ve Bağzıları gibi birçok ünlü sanatçı sahne alacak.

TÜRKİYE BATMANLI GENÇLERİ KONUŞUYOR

Batmanlı girişimci ve fenomen Bilal Özdemir yaptığı açıklamada; “Biz ciddi işler kamp ve festivaller yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle de birçok ihtiyaç sahiplerine, lösemili çocuklara hediyeler götürerek tebessüme sebep olduk. Geçen sene Türkiye’nin birçok yerinde otostop çekerek birçok gencin sırtlarında çanta ile bir umut adını verdikleri proje ile Hatay’da savaştan kaçmış çocuklara oyuncak götürüldü. Yetmedi bu sene, Doğu Ekspresi ile 120 kişinin otostopla Ankara’da buluşup başlattıkları kampanyada “Gönül Treni” adını verdikleri projede topladıkları 120 otostopçu ile topladıkları kırtasiye malzemeleri, giyim, oyuncakla iki tır malzeme ile Birçok kez hayvan barınaklarıyla beraber sokak hayvanlarına kadar mamalar dağıtıldı. ‘’ ifadelerini kullandı.

77 KİŞİLİK DEV YÖNETİM KADROSU

11 ayrı grupta 77 kişilyik yönetimlerinin olduğunu belirten Batmanlı Bilal Özdemir; “Biz çok büyük bir aileyiz. Toplam onbir Facebook Grubumuz ve her birinde yedi kişilik yönetim kadromuz mevcut. Yaptığımız her projede yönetici arkadaşlarla değerlendirme yapıyoruz. Bugün 800.000 kişilik bir kitleye hitap eden grubumuzda; Rotinda Ezel, Bilal Özdemir, Emin İhsan Şahin, Mine Temiz, Sinem Özgül, Mustafa Kahya, Özlem Sitoci, Zahra Benli, Simge Ceran, Halil Seferoğlu ve Fatma Taşpınar’la beraber diğer yönetici arkadaşlarımızla ortak karar alıyoruz. Oluşturduğumuz bu sosyal medya platformunda, insanların karşılık beklemeden konaklamadan yemek paylaşımına, takastan otostopa, motor tutkusundan üniversite derslerine kadar geniş bir yelpazede yardımcı olmasını sağlayacak onbir ayrı grubumuz bulunmaktadır. Amacımız tüm insanlığın bu platform altında yardımseverlik ve paylaşım ruhu ile yeni dostluklar kazanmasını sağlamaktır. Kimseyi din, dil, ırk, renk ve inanç gözetmeksizin ayırmadan birleştirmektir. ”diye konuştu.

HEDEF HASANKEYF’TE 6 BİN KİŞİLİK KAMP

Batmanlı Bilal Özdemir bu yaz hedefinin Antik Kent HPasankeyf’te 6 bin kişilik kamp yapma projelerinin olduğunu söyledi. Özdemir; “Memleketim olan Batman’ın Hasankeyf ilçesinde en az 6.000 kişilik bir kamp düzenleyip dünyanın birçok yerinden otostopla gelenlere Hasankeyf’i göstermek istiyorum” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...